Karbon peeling

Peeling işlemi, cildin en dış tabakasının çeşitli solüsyonlar yardımıyla soyulmasıdır. Cilde uygulanacak solüsyon ya da maske cildin üst tabakasının soyulmasını sağlar. Böylece cilt daha pürüzsüz hale gelir. Peeling işlemi; ciltteki hafif kırışıklıklar, sivilce izleri, renk değişiklikleri gibi sorunların çözümünde kullanılabilecek bir yöntemdir.

Peeling işlemi, ciltteki sorunlara göre farklı şekillerde yapılabilir. Hafif, orta ve derin olarak üç ayrı peeling işlemi vardır. Hafif soyma işleminde cildin sadece en üst tabakası soyulurken derin olanda ise daha derindeki cilt katmanları soyulur.

Hafif peeling; ciltte ton farkı, akne, kuruluk gibi problemlerin iyileştirilmesinde kullanılır. Bu işlemden sonuç alınabilmesi için peeling’in tekrarlanması gerekebilir. Derin peeling ise; derin kırışıklar ve yara izleri, kanser öncülü cilt lezyonları gibi rahatsızlıkların çözümünde kullanılabilecek bir uygulamadır.

Derin peeling işlemi genellikle tekrar gerektirmeden istenen sonucu verir. Çeşitli kimyasal maddelerin cilde sürülmesi ile yapılan farklı derinlikteki kimyasal peeling işlemlerinin dermatolog bilgisi ve kontrolünde yapılması önerilir.

Peeling işlemi için cilde uygulanabilecek pek çok farklı madde vardır. Temelde aynı işlemi yapmak ile beraber maddelerin kendine ait özellikleri sayesinde ciltte daha etkili sonuçlar alınabilir.

Abone Olun

Haber Bülteni

Kampanyalardan ve indirimlerden anında haberdar olun