Medikal Cilt Bakımı

Medikal cilt bakımı, estetisyen ve cilt uzmanları tarafından gerçekleştirilen cilt temizleme, besleme ve gençleştirme işlemlerinin tümüdür.

Medikal cilt bakımı nedir, evde yapılan cilt bakımlarından ne farkı var, evde yapılan cilt bakımı medikal bakımın yerini tutar mı gibi sorulara cevap verebilmenin en iyi ve en doğru yolu medikal bakımını tecrübe etmektir. Çünkü evde yapılan cilt bakımı ile profesyonel cilt bakımı arasında ciddi bir fark olduğunu ancak medikal cilt bakımı yaptıranlar bilebilir ve denedikten sonra da genellikle güzellik ve bakım rutininizin bir parçası haline gelir. Medikal cilt bakım fiyatlarının uygun bütçelerde seyrettiğini de hesaba katarsak; cildin düzenli olarak derinden temizlendiği, neme doyduğu, beslendiği bu uygulama ile gençliğinize, güzelliğine ciddi bir yatırım yapmış olursunuz.

Cilt bakımı yüzünüzü ışıl ışıl canlandırır. Derinlemesine temizlik ve kan dolaşımının harekete geçmesiyle cildin tüm katmanları nefes alır. Gözeneklerin temizlenmiş olması sayesinde, cildin ihtiyacına uygun olarak seçilen, etkili medikal cilt bakımı ürünleri, derin katmanlara kadar iletilir.

Medikal Cilt Bakımı Nedir?

Medikal cilt bakımı cildi üst katmandan başlayarak birikmiş kirden arındırır, derinlemesine nemlendirir, sebum dengesini yeniden kurması için cilde yardımcı olur.

Dermatolojik kozmetikler kullanılarak yapılır. Cilt tipine, kişinin yaşına, cildin problem ve gereksinimlerine göre uygulama ve ürünler değişiklik gösterebilir. Her yaştan kadın ve erkeğin, cilt sağlığını korumak için alışkanlık edinmesi gereken, hiçbir yan etkisi olmadığı gibi yaşlanma karşıtı koruma sağlayan, güzellik sırlarının liste başında yer alan cilt bakım sistemidir. Medikal cilt bakımı, cildin yaşlanmasını yavaşlatan, temizleyen ve elastikiyetini geri kazandıran cilt uygulamalarının tamamı olarak görülebilir.

Epidermisin üst katmanlarında biriken kir ve makyaj artığı, cildin salgıladığı yağla birleştiğinde, zamanla gözenekleri tıkar. Nefessiz kalan deri yeterince kendi kendini temizleyemez hale gelir. Sebum dengesinin bozulması birçok cilt probleminin başlangıç noktasıdır diyebiliriz. Aşırı yağlanma ya da kuruma gibi yaygın cilt sorunlarına neden olur ki, yaşlanmanın etkileri, sebum dengesi bozulmuş bir ciltte çok daha kolay ve hızlı ortaya çıkar.

Medikal Cilt Bakımının Faydaları Nelerdir?

Düzenli olarak yapılan medikal cilt bakımı sayesinde kan dolaşımı ve lenf drenaj sistemi aktif olduğu için, cilt kendi kendini yenilemeyi sürdürür. Deri altı dokularda oksijen oranı yeterli olduğundan, cilt canlılığı koruyabilir. Medikal cilt bakımın saymakla bitmez faydalarından bazıları şunlardır:

 • Anti-aging koruma sağlar.
 • Gözenek temizliği ile cildin nefes almasına yardımcı olur.
 • Kan dolaşımı ve lenf sistemini aktif hale getirir.
 • Sebum dengesini korumaya yardımcı olur.
 • Cilt lekelerine karşı koruma saglar.
 • Elastikiyet kaybını önler.

Cilt tipine uygun ürünler, uzmanlar tarafından uygulandığı için medikal cilt bakımı cildinizi tahrişten korur, yanlış kozmetik kullanımından kaynaklanan akne, leke gibi problemlerin yaşanmasının önüne geçer ve siz de cildinizi daha iyi tanımış olursunuz.

Medikal Cilt Bakımı Ne İşe Yarar?

Cildi yaşlanma karşıtı korumaya alabilmek için medikal cilt bakımına her zaman ihtiyacımız var. Çünkü, en etkili serumları ya da cilt yenileme sistemlerini kullanmadan önce, cildin tüm katmanlarında, derinlemesine ve tahrişsiz bir şekilde temizlenmiş olması gerekir. Medikal cilt bakımı sayesinde:

 • Cildi derinlemesine temizler, gözenekleri açar.
 • Ölü deriyi nazikçe soyar, cildin yenilenmesini sağlar.
 • Cildin iletkenliği arttırdığı için kullanılan serum ve vitaminler daha etkili olur.
 • Kolajen üretiminin desteklenmesine katkı sağlar.
 • Cildin elastikiyet kaybına neden olan dolaşım sorunlarının önemli ölçüde önüne geçer.

Medikal Cilt Bakımı Ne Sıklıkla Yapılmalı?

Yoğun bir akne dönemi, siyah nokta sorunu gibi durumlar söz konusu ise ve daha önce medikal cilt bakımı yapılmamış bir ciltten bahsediyorsak, başlangıçta birkaç sean boyunca iki hafta arayla, medikal cilt bakımı yapılabilir.

Yoğun makyaj uygulamak durumunda olan ciltler için iki hafta, 21 gün gibi periyotlar tercih edilebilir.

Düzenli cilt bakımı rutini için ideal olan, ayda bir medikal cilt bakımı yaptırmak ve cildinizin ihtiyacına uygun diğer bakımlarla, medikal cilt bakımını kombine etmektir. Böylece hem medikal bakımdan hem de örneğin peeling uygulamasından çok daha etkili bir sonuç elde etmiş oluruz.

Medikal Cilt Bakımı Nasıl Yapılır?

Medikal cilt bakımı, cilt uzmanları tarafından gerçekleştirilir. Profesyonel cilt bakımının aşamalarını sıralarsak, nasıl yapıldığını daha görünür şekilde ifade etmiş oluruz:

 • Cilt yüzeyi, epidermis, cilt tipine uygun ürünlerle temizlenir.
 • Gözeneklerin nazikçe temizlenebilmesi için buhar terapi uygulanır.
 • Siyah ve beyaz noktalar temizlenir.
 • Cildin tamamına, dekolte bölgesine kadar gözenekler temizlenir.
 • Maske, radyofrekans ya da diğer cilt bakımı sistemlerinden biri, kolajen üretimini tetiklemek üzere kullanılır.
 • Cilt, derinlemesine nemlendirilir.
Abone Olun

Haber Bülteni

Kampanyalardan ve indirimlerden anında haberdar olun