Sıkça Sorulan Sorular

Buz Başlıklı Epilasyon Sağlığa Zararlı Mı?

Buz başlıklı epilasyon, kıl kökünün hedef alınarak tahrip edilmesi işlemidir. Bu işlemin kanıtlanmış hiçbir yan etkisi yoktur. Tahrip işlemi sırasında cildin korunmasına dikkat ederek uygulama yapan uzman ellerde hiçbir zararı olmayacağı gibi diğer epilasyon çeşitlerine göre daha yenilikçi bir sistem oluşundan pek çok faydası mevcuttur. Buz başlığı sayesinde cildi yanmalara karşı extra koruma altına almış olur ve çalıştığı dalga boyu (nm) sayesinde her bölgede sonuç alınabilir.

 Uygulama kanserojen değildir. Vücutta hiçbir organa zarar vermez. Hızlı bir yöntemdir. Ağda ve benzeri uygulamalarda görülebilen cilt enfeksiyonu ve bulaşıcı hastalık riski yoktur. Batık kıllar ve kıl dönmesi problemi yaşayan danışanlar için buz başlıklı lazer önemli bir çözüm yöntemidir.

Lekeli cilt bakımı kişi ihtiyaçları ve beklentileri göz önünde bulundurularak yapılmaktadır. Leke bakımında bazı noktalara dikkat etmek uygulama kaynaklı mağduriyetlerin önüne geçecektir. Güneş özellikle lekelerin oluşmasında en büyük faktördür. Kadın ve erkek fark edilmeksizin cilt lekelerinden kurtulmak isteyen herkesin uygulamayı mutlaka kış aylarında ve güneş’in az olduğu dönemlerde yaptırmaları kalıcı sonuçlar ortaya koyacaktır.

Bu tedavi yöntemleri arasında kimyasal peeling yöntemi ile kimyasal glikolik asit ile 4 veya 6 seans uygulanarak hafif lekeli ciltler de etkili sonuçlar alınmaktadır.

Renk açıcı kremler ve güneş koruyucu kremler leke oluşumuna ve oluşan lekelerin giderilmesinde etkili yöntemlerden birkaç tanesidir.

Cilt gençleştirme alanında yaşanan gelişmeler birçok kişinin yaşadığı probleme ışık tutmuştur. Cilt gençleştirme için pek çok yöntem bulunur. Iışık peeling, vitamin detoks ve pumpkin peel ilgi gören uygulamalardır. Kişinin ihtiyacına göre uygulanan işlemler cildin daha sıkı, gergin ve canlı görünmesini sağlar. Bu işlemler yüzde görülen yatay çizgilerin, Kaş arasında bulunan dikey çizgilerin ve göz çevresinde bulunan kırışıklıkların giderilmesinde kullanılır.

Tercih edilen uzman ne kadar deneyimli olursa işlemin başarısı da o kadar artar. Ameliyatsız yüz germe yöntemlerinde kullanılan maddelerin içerisinde bulunan hyaluronik asit cildin onarılmasına yardımcı olduğu gibi şakak ve çene bölgesinde bulunan kırışıklıkları gidererek estetik ve belirgin bir görüntü verir. Yüzde bulunan tüm sarkık ve yorgun ifadeleri alan bu uygulamalar yüzün daha genç ve güzel bir görüntüye sahip olmasını sağlar.

Cilt gençleştirme öncesi sonrası

Cilt gençleştirme işlemi ve kullanılan yöntemler zengin içeriklere sahiptir. Bu nedenle kullanılan cihazlar ve ürünler bu konuda başarılı bir role sahiptir. Cilt gençleştirme öncesi uzman kişiler tarafından cildin yapısı analiz edilerek ihtiyacı belirlenir. Cilt sorunları doğrultusunda en doğru tedavi yöntemleri ile cilt bakımı yapılarak cilt gençleştirme işlemi tamamlanır. Cilt gençleştirme sonrası yapılan cilt bakımının kalıcılığını sağlamak amacıyla cilde takviye ürünlerle desteklemek ve düzenli beslenmek gerekir. Gün içerisinde cildi nemli tutarak kurumasını engellemek gerekir. Uzman kişiler tarafından tavsiye edilen nemlendirici kremler kullanılabilir.

Akne ve Skar İzleri

Akne skarları; sivilce ve aknelerin iyileşme döneminde ciltte bıraktığı hasarlardır. Hormonal değişmeler, mevsim geçişleri ya da bozuk beslenme düzeniyle ciltte oluşan minik sivilceler genelde iz bırakmadan kaybolurlar. Fakat derin akneler, kendiliğinden kaybolsa bile ciltte hasar bırakır. Ortaya çıkan çukur ve leke görünümü cildin pürüzsüz yapısını bozarak, kişiyi görsel açıdan rahatsız edebilir. Akne skarları, cildin alt katmanlarına kadar işlediği için genelde kendiliğinden ortadan kaybolmaz kişiye özel neli protokolleri ile tedavi edilir.

Yoğun bir akne dönemi, siyah nokta sorunu gibi durumlar söz konusu ise ve daha önce medikal cilt bakımı yapılmamış bir ciltten bahsediyorsak, başlangıçta birkaç sean boyunca iki hafta arayla, medikal cilt bakımı yapılabilir.

Yoğun makyaj uygulamak durumunda olan ciltler için iki hafta, 21 gün gibi periyotlar tercih edilebilir.

Düzenli cilt bakımı rutini için ideal olan, ayda bir medikal cilt bakımı yaptırmak ve cildinizin ihtiyacına uygun diğer bakımlarla, medikal cilt bakımını kombine etmektir. Böylece hem medikal bakımdan hem de örneğin peeling uygulamasından çok daha etkili bir sonuç elde etmiş oluruz.

Medikal cilt bakımı, cilt uzmanları tarafından gerçekleştirilir. Profesyonel cilt bakımının aşamalarını sıralarsak, nasıl yapıldığını daha görünür şekilde ifade etmiş oluruz:

  • Cilt yüzeyi, epidermis, cilt tipine uygun ürünlerle temizlenir.
  • Gözeneklerin nazikçe temizlenebilmesi için buhar terapi uygulanır.
  • Siyah ve beyaz noktalar temizlenir.
  • Cildin tamamına, dekolte bölgesine kadar gözenekler temizlenir.
  • Maske, radyofrekans ya da diğer cilt bakımı sistemlerinden biri, kolajen üretimini tetiklemek üzere kullanılır.
  • Cilt, derinlemesine nemlendirilir.
Abone Olun

Haber Bülteni

Kampanyalardan ve indirimlerden anında haberdar olun